Medarbetare

Anders Jacobsson
Rådgivare, Service
+46 (0)8-55 55 24 46 anders.jacobsson@svanen.se
Anders Jacobsson
Ann Strömberg
Rådgivare
+46 (0)8-55 55 24 09 ann.stromberg@svanen.se
Ann Strömberg
Anna Norberg
Pressansvarig, Marknadsavdelningen
+46 (0)8 - 55 55 24 13 anna.norberg@svanen.se
Anna Norberg
Anna Wallenborg
Webbansvarig/Digital Strateg, Marknadsavdelningen
+46(0)8-55 55 24 18 anna.wallenborg@svanen.se
Anna Wallenborg
Björn Haugland
Affärsområdeschef, Hus och Renovering (föräldraledig)
+46 (0)8 55 55 24 61 bjorn.haugland@svanen.se
Björn Haugland
Björn Persson
Systemadministratör/ -utvecklare
+46 (0)8-55 55 24 50 bjorn.persson@svanen.se
Björn Persson
Bosse Stridh
Rådgivare, Service
+46 (0)8-55 55 24 31 bosse.stridh@svanen.se
Bosse Stridh
Caroline Karlsson
Produktutvecklare
+46 (0)8 - 55 55 24 95 Caroline.Karlsson@svanen.se
Caroline Karlsson
Cecilia Wilhelmsson
Innehållsredaktör och presskontakt, Marknadsavdelningen
+46 (0)8-55 55 24 22 cecilia.wilhelmsson@svanen.se
Cecilia Wilhelmsson
Christer Andersson
Rådgivare, Service
+46(0)769 - 417 772 christer.andersson@svanen.se
Christer Andersson
Christian Quarles van Ufford
Marknads- och kommunikationschef
+46 (0)8 55 55 24 94 christian.quarles@svanen.se
Christian Quarles van Ufford
Christina Leijon
Ekonom
+46 (0)8 55 55 24 00 christina.leijon@svanen.se
Christina Leijon
Elin Ottosson
Rådgivare, Hus & renovering
08-55 55 24 06 elin.ottosson@svanen.se
Elin Ottosson
Elinor Holén
Rådgivare, Hus & renovering
08-55 55 24 38 elinor.holen@svanen.se
Elinor Holén
Elsa Levinson
Projektledare Business to business/Ansvarig Nätverket
+46 (0)8-55 55 24 54 elsa.levinson@svanen.se
Elsa Levinson
Eva-Lotta Lindholm
Rådgivare
+46 (0)8-55 55 24 57 eva-lotta.lindholm@svanen.se
Eva-Lotta Lindholm
Fredrik Winqvist
Formgivare, Marknadsavdelningen
+46 (0)8-55 55 24 43 fredrik.winqvist@svanen.se
Fredrik Winqvist
Gun Nycander
HR- & Kvalitetschef/Vice vd
+46 (0)8-55 55 24 21 gun.nycander@svanen.se
Gun Nycander
Hamid Ahmadi
Rådgivare, Hus & renovering
+46 (0)8 55 55 24 28 hamid.ahmadi@svanen.se
Hamid Ahmadi
Hanna Kotamäki
Rådgivare, Service
+46 (0)8 55 55 24 67 hanna.kotamaki@svanen.se
Hanna Kotamäki
Helen Karlsson
Rådgivare, Hus & renovering
+46 (0)8-55 55 24 58 helen.karlsson@svanen.se
Helen Karlsson
Ingela Hellström
Affärsområdeschef, Service
+46 (0)8-55 55 24 45 ingela.hellstrom@svanen.se
Ingela Hellström
Ingvor Svensson
Rådgivare, Service
+46 (0)733-45 65 81 ingvor.svensson@svanen.se
Ingvor Svensson
Johan Husberg
Rådgivare, Service
+46 (0)8-55 55 24 34 johan.husberg@svanen.se
Johan Husberg
Johanna Brusquini
Rådgivare, Service
+46 (0)8 55 55 24 08 johanna.brusquini@svanen.se
Johanna Brusquini
John Carlsson
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8-55 55 24 23 john.carlsson@svanen.se
John Carlsson
Jonas Oldmark
Avdelningschef Produktutveckling, försäljning och licensiering
+46 (0)8-55 55 24 14 jonas.oldmark@svanen.se
Jonas Oldmark
Josephine Jansson
Rådgivare
+46 (0)8 55 55 24 17 josephine.jansson@svanen.se
Josephine Jansson
Katarina Pramner
Kundadministratör
+46 (0)8 55 55 24 10 katarina.pramner@svanen.se
Katarina Pramner
Kirsikka Englund
Rådgivare, Hus & renovering
Kirsikka Englund
Kristin Stamyr
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8 55 55 24 59 kristin.stamyr@svanen.se
Kristin Stamyr
Kristoffer Lawner
Kontorsansvarig & Ansökningsadministratör
+46 (0)8-55 55 24 55 kristoffer.lawner@svanen.se
Kristoffer Lawner
Leif Lång
Rådgivare
+46 (0)8 55 55 24 26 leif.lang@svanen.se
Leif Lång
Lena Axelsson
Enhetschef produktutveckling, Produktutvecklingscontroller
+46 (0)8-55 55 24 24 lena.axelsson@svanen.se
Lena Axelsson
Lina Harström
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8-55 55 24 07 Lina.Harstrom@svanen.se
Lina Harström
Linda Carnby
Rådgivare, Hus & renovering
+46 (0)8 55 55 24 86 linda.carnby@svanen.se
Linda Carnby
Lotten Wesslén
Kriterieadministratör
Lotten Wesslén
Lukas Sjölén
Affärsområdeschef
+46(0)8-55 55 24 53 Lukas.Sjolen@svanen.se
Lukas Sjölén
Maria Göransson
Produktutvecklare
+46 (0)8-55 55 24 29 maria.goransson@svanen.se
Maria Göransson
Maria Sundesten
Kundadministratör
+46 (0)8-55 55 24 16 maria.sundesten@svanen.se
Maria Sundesten
Maria Tengqvist
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8 55 55 24 92 maria.tengqvist@svanen.se
Maria Tengqvist
Mladen Kovacic
Rådgivare, Hus & renovering
Mladen Kovacic
Niklas Crona
Projektledare Konsument, Marknadsavdelningen
Niklas Crona
Ove Jansson
Rådgivare
+46 (0)8-55 55 24 41 ove.jansson@svanen.se
Ove Jansson
Per Sandell
Affärsområdeschef, Finansiella tjänster
+46 (0)8-55 55 24 35 per.sandell@svanen.se
Per Sandell
Pernilla Hedberg
IT-ansvarig
+46 (0)8-55 55 24 05 pernilla.hedberg@svanen.se
Pernilla Hedberg
Pierre Papp
Ekonomi- & administrationschef
+46 (0)8 55 55 24 15 pierre.papp@svanen.se
Pierre Papp
Ragnar Unge
VD, Miljömärkning Sverige
+46 (0)8-55 55 24 04 ragnar.unge@svanen.se
Ragnar Unge
Rebecca Uggla
Projektrådgivare / Energiexpert
+46 (0)8-55 55 24 32 rebecca.uggla@svanen.se
Rebecca Uggla
Sanna Wihlborg
Rådgivare, Service
+46-(0)769-41 28 49 sanna.wihlborg@svanen.se
Sanna Wihlborg
Sara Bergman
Kriteriechef
+46 (0)769-48 64 58 sara.bergman@svanen.se
Sara Bergman
Sebastian Högnabba
Rådgivare, Finansiella tjänster
0(8)-55 55 24 51 sebastian.hognabba@svanen.se
Sebastian Högnabba
Sergio Duarte
Rådgivare, Service
+46 (0)8 55 55 24 66 sergio.duarte@svanen.se
Sergio Duarte
Susanna Vesterlund
Produktutvecklare
+46 (0)8-55 55 24 40 susanna.vesterlund@svanen.se
Susanna Vesterlund
Susanne Hellman
Rådgivare, Service
+46 (0)8-55 55 24 42 susanne.hellman@svanen.se
Susanne Hellman
Svante Sterner
Affärsområdeschef Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8-55 55 24 52 svante.sterner@svanen.se
Svante Sterner
Svetlana Sopa
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8-55 55 24 49 svetlana.sopa@svanen.se
Svetlana Sopa
Therese Rydén
Planning- och Analysansvarig, Marknadsavdelningen
+46 (0)8 55 55 24 08 therese.ryden@svanen.se
Therese Rydén
Ulf Eriksson
Rådgivare
+46 (0)8-55 55 24 44 ulf.eriksson@svanen.se
Ulf Eriksson
Ulla Sahlberg
EU Ecolabel koordinator
+46 (0)8-55 55 24 30 ulla.sahlberg@svanen.se
Ulla Sahlberg
Vahida Lindström
Rådgivare, Kemtekniska produkter & tjänster
+46 (0)8-55 55 24 48 vahida.lindstrom@svanen.se
Vahida Lindström
Victoria Rooth
Administration
Victoria Rooth
Xenofon Lemperos
Rådgivare, Hus & renovering
+46 (0)8 55 55 24 65 xenofon.lemperos@svanen.se
Xenofon Lemperos